Ściany akustyczne stałe
Ściany akustyczne mobilne

Sprawdź nasze systemy ścian akustycznych mobilnych:

 • Optimal Office 100
 • Optimal Office 80 Loft Line
Ściany akustyczne mobilne
Ściany akustyczne mobilne

Sprawdź nasze systemy ścian akustycznych mobilnych:

 • Ściana Mobilna Optimal 110 Sky Plus (11m)
 • Ściana Mobilna Optimal 110 Plus i Plus Alu

  Skontaktuj się z nami

  Ściany akustyczne

  Ściany akustyczne doskonale sprawdzą się w biurach – szczególnie tych, gdzie duża liczba osób pracuje na powierzchni o niewielkim metrażu. W takim miejscu trudno zagwarantować pracownikom w pełni komfortowe warunki wykonywania zadań. Rozmowy mogą skutecznie uniemożliwiać koncentrację na pracy. W związku z tym warto wydzielić zapewniające ciszę boxy – można to zrobić, wykorzystując akustyczne ściany działowe.

  Producent nowoczesnych ścian akustycznych

  Mobilne ściany akustyczne produkowane przez OPTIMAL Poland zostały zaprojektowane pod kątem uzyskania maksymalnej izolacji dźwięków dochodzących z otoczenia oraz wychodzących z pomieszczenia. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na prowadzenie dwóch wydarzeń jednocześnie. Nasz system akustycznych ścian mobilnych umożliwia zmianę funkcji danego pomieszczenia oraz lepsze wykorzystanie dostępnej powierzchni.

  Mobilne ściany akustyczne – estetyczny i komfortowy podział wnętrza

  Przegrody akustyczne biurowe OPTIMAL Poland gwarantują, w przypadku zastosowania modułów szklanych, dostęp do pomieszczenia dużej ilości światła. Dodatkowym atutem jest wizualne wrażenie zwiększenia powierzchni pomieszczenia. Czy nasze systemy ścian akustycznych można dowolnie konfigurować? Jak najbardziej. Innowacyjne rozwiązania OPTIMAL Poland związane z budową mobilnych ścianek akustycznych – od badań po odpowiednie certyfikaty – zostały zaaprobowane przez Instytut Techniki Budowlanej. Uznano je za całkowicie bezpieczne i dostosowane do oczekiwań najbardziej wymagających użytkowników.
  OPTIMAL Poland jako producent mobilnych ścian akustycznych zwraca szczególną uwagę na to, by produkty montowane u klientów były rozwiązaniem zarówno bezpiecznym, jak i estetycznym. Systemy ścian mobilnych i ich czysty montaż na każdym etapie budowy lub funkcjonowania obiektu stanowią nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych ścian działowych.

  Mnogość konfiguracji zastosowania ścian przesuwnych powoduje, że możesz podzielić daną przestrzeń na mniejsze części, na przykład wydzielić dodatkowe biuro, cały dział lub dostosować salę konferencyjną do różnej liczby uczestników. Stosując w pełni kompatybilny z pozostałymi system Optimal 110 Plus Fire, wyodrębnisz przeciwpożarowe ciągi komunikacyjne z zachowaniem wysokiej estetyki i przyjętego designu.
  Ściany akustyczne, jak wskazuje ich nazwa, przede wszystkim gwarantują dźwiękoszczelność pomieszczeniom. W trakcie codziennej, wielogodzinnej pracy w jednym wnętrzu zmniejszenie hałasu i zapewnienie prywatności ma ogromne znaczenie dla wygody oraz efektywności działań. Co ważne, wydzielenie przestrzeni za pomocą szklanych ścianek wygłuszających do biura umożliwia podział powierzchni z zachowaniem jej otwartego charakteru.

  Ściany akustyczne – przykładowe systemy

  Spośród propozycji OPTIMAL Poland możesz wybrać na przykład system ścian stałych aluminiowo-szklanych Optimal Office 100 – bezszprosowe ściany biurowe akustyczne zapewniające maksymalny dostęp światła do wnętrz.

  Innym produktem jest Optimal Office 100 Fire o innowacyjnej konstrukcji. Gwarantuje on wyjątkową izolację akustyczną, a zarazem prezentuje się lekko i jest bezpieczny podczas użytku.

  W jakich miejscach zamontować szklane ściany akustyczne?

  Podział przestrzeni za pomocą szklanych ścian wewnętrznych zdobył dużą popularność we współczesnych aranżacjach wnętrz. Nie ma w tym niczego zaskakującego, ponieważ szklane systemy ścian akustycznych i przeciwpożarowych wyróżniają się wieloma zaletami. Nie zmniejszają optycznie przestrzeni i pozwalają na docieranie do wnętrza takiej samej ilości światła jak przed ich montażem. Wydzielenie pomieszczeń z pomocą akustycznych ścian przesuwnych może być dobrym pomysłem w przypadku biur, sal konferencyjnych, restauracji, hoteli, centrów handlowych i urzędów. System wygłuszających ścian szklanych wyróżnia minimalistyczny design, dlatego doskonale sprawdzają się we wszystkich wymienionych rodzajach obiektów. Najbardziej pasują do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, industrialnym, loftowym czy wykorzystującym naturalne materiały, na przykład drewno. Ze względu na to, że szklane ściany akustyczne zapewniają stały dostęp do światła słonecznego, doskonale nadają się do zastosowania w gabinetach kosmetycznych. Ściany akustyczne do biura są łatwe do zamontowania. Ich instalacja jest sprawna, szybka i czysta. Wykonywane prace są zdecydowanie mniej inwazyjne niż w przypadku montażu przegród tradycyjnych oraz umożliwiają podział powierzchni w działających już obiektach.

  W OPTIMAL Poland oferujemy nowoczesne ściany akustyczne, które zwiększą komfort pracy i sprawdzą się w wielu miejscach. Jeśli chcesz wiedzieć, czy będą dobrym wyborem również w przypadku zarządzanego przez Ciebie obiektu, skontaktuj się z nami!